Logowanie Rejestracja

Koniec polskich porównywarek cen?

Poleć znajomym:
Facebook


Google "wycieło" z wyników wyszukiwania polskie porównywarki cen takie jak Ceneo, Nokaut czy Skąpiec. Dla tych serwisów może to oznaczać koniec ich funkcjonowania.

Dawniej wpisując produkt w wyszukiwarkę na pierwszym miejscu w wynikach pojawiały się właśnie porównywarki cen. Stąd ich ogromna popularność i duża liczba odwiedzających użytkowników. Aktualnie jedna pod drugą znajdują się na 6 pozycji (np. pod słowem "laptop vaio"), co może oznaczać nie lada kłopoty.

Skąd takie zmiany? Są różne teorie. Jeden z pracowników Google, Kaspar Szymański, dodał wpis na Google+, z którego jednoznacznie wynika, że w ten sposób Google chce ukarać właścicieli portali i stron internetowych za nieuczciwe kupowanie linków (co prowadzi do sztucznego zwiększenia wartości serwisu).

Jednak niektórzy komentatorzy upatrują w działaniach Google pewnego zamierzonego celu. Jest nim przygotowanie gruntu do uruchomienia Google Produkt Search, dla których "ukarane" serwisy byłyby nie lada konkurencją.Galeria

x
kodeki

Dodaj komentarz


Znam regulamin

x
user

Rejestracja użytkownika

Imie:

Adres e-mail:

Hasło do konta:

Regulamin:Regulamin serwisu

x
user

Logowanie użytkownika

Adres e-mail:

Hasło do konta:

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.