Logowanie Rejestracja

Nowości w Windows 8

2011-09-07 09:49:49
Przyszedł czas kiedy Windows XP obchodzi 10 urodziny i jak na aplikacje komputerowe cały czas ma się dobrze co widać w statystykach prowadzonych przez Microsoft ale również przez nasz serwis.Jednak w tym artykule chcemy przedstawić newsy odnośnie najnowszego systemu operacyjnego od Microsoft a mianowicie Windows 8. Od dłuższego czasu do internetu trafiają przecieki odnośnie wprowadzonych poprawek, wyglądu czy nowych funkcji systemu.

 

1. Wstążka w Windows 8

Wstążkę znamy z najnowszych programów Microsoftu np Offica 2007, jest to górny pasek gromadzący najważniejsze i najbardziej przydatne funkcje, których użytkownik może używać podczas przeglądania plików. We wstążce zaimplementowanej w najnoszej wersji systemy operacyjnego Windows znajdziemy opcje typu kopiuj/wklej, stwórz nowy folder czy usuń, ale również zakładki do udostepniania plików, wysyłania ich mailem itd. Zakładki i funkcje mają zmieniać się w zależności od typu folderu, który aktualnie znajduje się użytkownik. Według Alexa Simonsa w zakładce Home, mają znajdować się funkcje z których standardowo korzysta w codziennej pracy 84% użytkowników.

 

2. Interface Metro

Windows 8 miał zmienić oblicze interface'u znanego z wcześniejszych wersji systemu jednak nie do końca tak się stało. Postanowiono rozbudować klasyczny wygląd, a także dodać do niego interface Metro, który ma charakteryzować się dużą wydajnością i łatwością obsługi szczególnie na urządzeniach dotykowych. Ważną zaletą nowego systemu jest to, że użytkownik może przełączać interface'y z klasycznego na Metro i odwrotnie.

 

3. Zmiana w kopiowaniu i przenoszeniu plików

Windows zawsze miał problemy z szacowaniem czasu niezbędnego do przeniesienia/kopiowania/usuwania plików, ale najnowszy Windows ma zakończyć te problemy. W Windows 8 poprawiono funkcjonalność okien  podczas kopiowania, teraz jeśli będziemy przenosić kilka plików na raz wszystkie statusy transferowania plików będą w jedym oknie, dodatkowo każdy proces można wstrzymać, nadać mu priorytet a takżę sprawdzić szczegóły np na temat szybkości transferu. Również model nadpisywania plików został uproszczony do jednego okna, dzięki czemu szybciej możemy zatwierdzić które pliki należy nadpisać a które pozostawić.

 


x
kodeki

Dodaj komentarz


Znam regulamin

x
user

Rejestracja użytkownika

Imie:

Adres e-mail:

Hasło do konta:

Regulamin:Regulamin serwisu

x
user

Logowanie użytkownika

Adres e-mail:

Hasło do konta:

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.