Logowanie Rejestracja

Google kupuje Motorola

2011-08-16 21:50:19
Motorola to firma, której historia sięga niemalże 80 lat wstecz podczas których firma zdobywała raz uznanie wielu klientów i stawała dzielnie do walki z innymi firmamy teleokomunikacyjnymi i elektronicznymi. W ostatnim czasie wokół Motorolii zgromadziło się kilka chmur burzowych, które blokują dojście do szczytu w dziedzinie tabletów i telefonów komórkowych. Dopiero po wdrożeniu do urządzeń systemu Android, Motorola odzyskuje klientów.

Zainteresowanie Google firmą z Libertyville nie jest przypadkowe, Motorola ma na swoim koncie wiele patentów z dziedziny telefinformatycznej, niezwykłą renomę wśród klientów a takżę wielemówiącą nazwę. Warto zaznaczyć również że z wielkiej trójki (Google, Apple, Microsoft) nie miało zależnej od siebie firmy urządzeń mobilnych. Do tej pory Google wykorzystywało urządzenia HTC oraz Samsung.

Według informacji Google wykupiło akcje Motorolii po 40$ co znacznie przekracza aktualną stawkę za akcje, dodajmy również, że na początku roku Motorolla podzieliła swóją firmę na 2 niezależne podmioty Motorola Mobility i Motorola Solutions i to właśnie ten podmiot wykupiła firma z Mountain View.


x
kodeki

Dodaj komentarz


Znam regulamin

x
user

Rejestracja użytkownika

Imie:

Adres e-mail:

Hasło do konta:

Regulamin:Regulamin serwisu

x
user

Logowanie użytkownika

Adres e-mail:

Hasło do konta:

Ta strona używa Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania - przeczytaj naszą politykę prywatności. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.